15 pigiausių, saugiausių ir draugiškiausių šalių

Ar kada nors teko susimastyti, kuri pasaulio šalis yra pigiausia, draugiškiausia ir saugiausia iš užsienio atvykusiems turistams? Ką gi, atsakymas į šį klausimą yra. Jį galima rasti visai neseniai Pasaulio ekonomikos forumo (angl. World Economic Forum) išplatintoje daugiau nei 500 puslapių apimties studijoje.

Turbūt kiekvienas keliautojas pritars, kad egzistuoja tam tikri faktoriai, lemiantys kelionėse patiriamą malonumą, pvz., vietinių gyventojų požiūris į užsieniečius (pavadinkime tai draugiškumu). Draugiški vietiniai gyventojai mielai padeda paklydus, duoda naudingų patarimų, su jais smagu praleisti vakarus besilinksminant vietiniuose (ne turistiniuose) baruose. Taip pat draugiški vietiniai suteikia šansą pajusti tradicinį gyvenimo būdą.

Antrasis faktorius – pragyvenimo kaina. Visi mėgsta keliauti po nebrangias šalis, ar bent jau po tas, kurios yra nebrangios, lyginant jas su šalimi, kurioje gyvenama nuolat. Tai reiškia, kad jei esate Norvegijos gyventojas, pragyvenimo kaina šalyje, į kurią vykstate, jūsų visiškai nejaudins – ko gero, nėra šalies, kuri būtų brangesnė už Norvegiją.

Saugumas – ypač svarbus faktorius, nes atostogauti saugiose šalyse – daug smagiau. Kodėl? Todėl, kad šiose šalyse nebūtina savęs varžyti lankantis vien turistinėse vietose ir vien dienos metu. Jei šalyje saugu – nėra baisu nuklysti nuo turistų pramintų kelių, galima pažinti naujas vietas, iki vėlumos klaidžioti nepažįstamomis gatvėmis. Pabandykite tą padaryti Karakase (Šiaurės Venesuelos mieste)…

Pasaulio ekonomikos forumo parengtoje ataskaitoje kompleksiškai vertinant duomenis, remiamasi šiais trims aspektais. Tuomet sudaromas sąrašas, kurioje viršuje įsitaisiusios tos šalys, kurias galime laikyti pigiausiomis, saugiausiomis ir draugiškiausiomis turistams.

Visų pirma susipažinkime su šalių vertinimais remiantis atskirais kriterijais, o po to apžvelkime šalių sąrašą, sudarytą išanalizavus šiuos atskirus kriterijus. Visą šalių sąrašą galima rasti Pasaulio ekonomikos forumo ataskaitoje. Čia pateikiame draugiškiausių, pigiausių ir saugiausių šalių penketukus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *