Apdovanoti geriausi literatūros kūrėjai vaikams

Balandžio 2-ąją minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Būtent šiandien Panevėžio J.Miltinio dramos teatre įteikta dešimtoji Vaikų literatūros premija ir apdovanoti geriausi kūrėjai vaikams.

Įteikti Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus apdovanojimai.

Prano Mašioto premija už geriausią 2013 metų vaikų bei paauglių knygą atiteko Danguolei Kandrotienei, parašiusiai „Spintos istorijas“. Ši premija skirta skatinti lietuvių grožinės vaikų literatūros kūrybą, padėti pedagogams, tėvams orientuotis leidybos procese, atkreipti dėmesį į didžiąsias vaikų literatūros vertybes. Premijuojamoji knyga – tai naujas, meniškai ir pedagogiškai vertingas, praturtinantis lietuvių vaikų literatūros procesą, leidinys. Laureatą renka IBBY Lietuvos skyriaus sudaryta komisija. Laureatas gauna karūną, diplomą ir piniginę premiją. 

Geriausia metų pažintine knyga vaikams išrinktas Gražinos Sviderskytės kūrinys „Darius ir Girėnas. Istorija ir legenda“, geriausia metų knyga mažiausiems skaitytojams – Mariaus Zavadskio „Pirštinė“.

Reikšmingiausiu ir meniškiausiu metų vertimu vaikams pripažinta Rūtos Jonynaitės išversta Andreaso H. Schmachtlo knyga „Tilda Kruopelytė. Draugai iš Erškėtrožių tako“, vertimu paaugliams – Eglės Kumžaitės išversta Melvino Burgesso „Vilko kauksmas“.

Domicelės Tarabildienės premija už gražiausią metų knygą skirta Marijai Smirnovaitei, iliustravusiai lietuvių liaudies pasakų rinkinį „Aukso kirvukas“.

Stilingiausiai iliustruotos metų knygos paaugliams apdovanojimą gavo Andriaus Seselsko „Vilniaus padavimai“. Už reikšmingiausią metų debiutą apdovanotos Neringos Vaitkutės „Vaivorykščių arkos“.

Vinco Aurylos premija už Prano Mašioto gyvenimo ir kūrybos aktualizavimą teko Redai Tamulienei.

Taip pat rašytojai L.Žutautei skirta premija už kūrybą vaikams, o Rašytojų klubui – už nuopelnus populiarinant vaikų literatūrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *