Marijampoliečiai į ilgą kelionę leisis senu mersedesu

Keturi jauni marijampoliečiai studentai po kelių dienų leisis į, ko gero, didžiausią kol kas savo gyvenimo nuotykį. Vyrukai nusipirko seną mersedesą ir ketina juo apvažiuoti kone pusę Europos.

Vilius Petrušauskas, Rolandas Soraka, Vilius Stalgaitis ir Algirdas Mosekonis. Visiems jiems – 20-21 metai, ir jaunatviškas optimizmas tiesiog veržiasi per kraštus. Nors panašių kelionių patirties kol kas nėra, užtat yra daug užsispyrimo ir entuziazmo.

– Ši istorija prasidėjo dar praėjusių metų gruodžio mėnesį Vilniuje. Tuomet prie arenos sėdėdami automobilyje su Viliumi Stalgaičiu ir laukdami rungtynių, pamatėme pravažiuojant senutėlaitį mersedesą. Akimirksniu kilo mintis įsigyti seną automobilį ir juo pakeliauti, – prisimena V.Petrušauskas.

Netrukus prie dviejų Vilių prisijungė idėjos „kampą pagavę“ Rolandas bei Algirdas ir idėja ėmė rutuliotis konkrečių darbų link. Daug laiko vyrukai praleido internete, įvairiuose skelbimų tinklapiuose ieškodami tinkamo automobilio, aišku, mersedeso.

– Ieškojome laiko patikrintos mašinos – „Mercesdes Benz“ W 123. Kuo senesnio. Tačiau rasti paprasta nebuvo. Nors apžiūrėjom nemažai tokių, jie arba buvo jau labai „pavargę“, arba už juos prašė didelių pinigų. Padėjo atsitiktinumas: vieną sekmadienio vakarą važiuojant pamatėm tokį tiesiog pravažiuojant gatve, pavijom, pakalbinom ir nupirkom už mums patrauklią kainą – 1500 litų, – pasakojo Vilius Petrušauskas.

Nupirkę 1981 metais pagamintą automobilį, jie investavo ir į jo remontą: remontavo stabdžius, perrinko važiuoklę, virino supuvusį dugną, tvarkė pavargusią elektros instaliaciją, pirko padangų. Dabar važinėdami bando, ar viskas gerai ir tikisi, jog senas automobilis didelių šunybių kelionėje neiškrės.

O kelionė žada būti ne iš lengvųjų. Maršrutą vyrukai patys sudėliojo tokį: važiuos per Lenkiją, Čekiją, Austriją, Slovėniją iki Kroatijos, čia ketina šiek tiek pasidairyti, aplankyti įžymias vietas. Tuomet laukia Bosnija ir Hercegovina, Juodkalnija, Albanija – joms taip pat bus skirta šiek tiek dėmesio. Galų gale marijampoliečiai tikisi pasiekti Graikiją – jai ketina skirti daugiausia dėmesio. O tuomet – kelionė namo per Makedoniją, Serbiją, Rumuniją. Numatyto maršruto ilgis – apie 6000 kilometrų, bet vaikinai neabejoja, kad įveikti teks šiek tiek daugiau – juk visada atsiranda nenumatytų vietų, objektų, kuriuos pakeliui užsinorima pamatyti.

Išvykti marijampoliečiai planuoja rugpjūčio 23 dieną, grįžti – apie rugsėjo 7-ąją. Tačiau jie sako, jog tai, kiek užtruks kelionėje, daug priklausys ir nuo seno automobilio. Tiesa, užtrukti kiek ilgiau ir praleisti paskaitas jie nesibaimina – rugsėjo pradžioje, pasak jų, mokslai dar nebūna rimti…

Paklausti apie savo kelionės biudžetą, vaikinai sako, jog turėtų „įtilpti“ į 2500 litų sumą kiekvienam – čia jau su automobilio pirkimu ir remontu. Nakvoti planuoja daugiausia palapinėje – juk jauni, gal tik vieną kitą naktį stos kokiame motelyje pamiegoti.

Beveik jokių rėmėjų, išskyrus kelis nedidelius, vaikinai neturi, tad kelionei pinigų užsidirbo patys.

– Savo kelione norim parodyti, kad norint kažką pamatyti, nereikia didelių investicijų, o reikia tik turėti didelį norą, ir viskas tampa įmanoma, – sakė V.Petrušauskas.

Prieš kelionę vaikinai internete sukūrė blogą (http://balkanutakais.blogas.lt), kuriame keliaudami ketina rašyti dienoraštį, pasidalinti nuotraukomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *