Vilniaus knygų mugėje naujos vaikų leidyklos „Debesų ganyklos“ gimtadienis

Pirmąją Vilniaus knygų mugės dieną (vasario 20 d.) „Litexpo“ parodų rūmuose savo gimtadienį visus didelius ir mažus su trenksmu kviečia paminėti nauja vaikų leidykla „Debesų ganyklos“. Dar visai neseniai savo pirmuosius žingsnius žengęs knygų kūrimo fabrikėlis nori susipažinti, pažaisti ir susidraugauti su kiekvienu knygos mylėtoju.

Knygas vaikams leidžiančios „Debesų ganyklos“ – įkvėptos mažųjų skaitytojų ir jiems kuriančių rašytojų. Svajingas leidyklos pavadinimas kilo vienam rašytojui, gulėjusiam pievoje ir stebėjusiam debesis, kurie vis mainėsi, keitė savo formą ir keliavo sava kryptimi. Per dangų plaukė laivai, drakonai, nežinomos būtybės, todėl rašytojas pagalvojo – kiekvienas debesis yra savitas, įdomus, kiekvieno iš jų istoriją verta papasakoti, užrašyti. Tam, kad ir skaitantys, kuriantys, svajojantys vaikai žvelgtų aukštyn – į debesis, dangų, platųjį pasaulį.

Būtent tokie jaunieji skaitytojai padėjo „Debesų ganykloms“ tapti matomoms, susirinkę vaikai dalijosi savo mintimis ir idėjomis – taip gimė mėlynai žalias apskritas leidyklos logotipas. Lyg platus žalias pasaulis ir jame netelpantys debesėliai.

 Pūkuoti ir minkšti debesėliai didelius ir mažus kvies ne tik susipažinti, bet ir pažinti pasaulį kitaip – žaismingai, pasitelkus vaizduotę, mergaitės, berniuko, netgi gyvūno akimis. Ar mokate triukų su paspirtuku? O riterių turnyro taisykles? O gal kada susimąstėte, kaip prisijaukinti trolį ar išmokti šokti valsą? Šios knygelės atskleis, kokio stiprumo būna plaukus šiaušiantis vėjas, kaip pasigaminti gardų desertą ar net sužinoti, kas būtų, jei žmonės būtų panašūs į gyvūnus.

„Mergaitės žinyne“ – pritrenkianti informacija, kurią privalu žinoti kiekvienai mergaitei. Apsisprendusi, kas blogiau, – įsidurti kojos pirštą ar prakąstame obuolyje rasti pusę kirmėlės, mergaitė pasiners į netikėtų faktų kupiną knygos pasaulį. Sužinos, kaip kadaise gyveno urvinės mergaitės, kad žuvytės gali atlikti pedikiūrą, kaip būtų gera turėti supergalių, kokios šaunios merginos garsėja visame pasaulyje ir kokių mitinių siaubūnių reikėtų bijotų… Paskaičiavusi, kad tikimybė sutikti ateivį yra viena iš 3 milijonų, galės nuspręsti, kad nori nukeliauti į Paryžių ir ten paragauti įvairių rūšių kavos, o išmokusi šokti valsą, tapti tikra dama ir keliauti į kviestinę puotą. Mažoji skaitytoja, perskaičiusi šią knygelę, supras, kaip smagu būti mergaite ir kad gyvenimas kupinas įvairiausių netikėtų dalykų.

„Berniuko žinyne“ – pritrenkianti informacija, kurią privalu žinoti kiekvienam berniukui. Mažasis skaitytojas nustebs sužinojęs, kokių yra ekstremalių pomėgių, naudingų kosminių daikčiukų, kokios titaniškos nesėkmės buvo ištikusios pasaulį, kokie įkyrūs parazitai tyko žmonių, koks galingas būna žaibo trenksmas, kur vyksta siautulingos pasaulinės linksmybės, kaip kadaise gyveno piratai ir kokius šnipų žaisliukus turi slaptieji agentai. Perskaitęs šią knygelę berniukas supras, kad pasaulis pilnas nutrūktgalvių, įdomių ir linksmų žmonių, ir jis gali būti vienu iš jų!

Visoms mergaitėms ir visiems berniukams skirta šmaikščiausia leidyklos knyga „Kas būtų, jei… žmonės būtų panašūs į gyvūnus“. Pasitelkus vaizduotę, su geru humoro jausmu sklaidant knygos puslapius, paaiškės, koks įdomus ir keistas yra pasaulis žiūrint į jį gyvūnų akimis. Kas būtų, jei turėtumėte dvi galvas, galėtumėte maistą ragauti pėdomis, pusryčiams valgytumėte akmenis, galėtumėte skraidyti taip aukštai kaip lėktuvai ar turėtumėte milijoną broliukų ir sesučių? Pasaulis tikrai apsiverstų aukštyn kojomis, tačiau taip – juk dar įdomiau!

Visi – dideli ir maži – norintys paganyti debesis, pabendrauti, pažaisti ir susipažinti, kviečiami į naujos vaikų leidyklos „Debesų ganyklos“ pristatymą vasario 20 d. (ketvirtadienį) 14.00 val. kietoje vaikų scenoje, 4 salėje Vilniaus knygų mugėje (LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilnius).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *