Druskininkai – vienas seniausių Lietuvos kurortų, garsėjantis sūriais šaltiniais. Nuo druskingų versmių kildinamas ir vietovės pavadinimas. Šis jaukus miestas vietinius gyventojus ir turistus žavi nuostabia gamta, ošiančiais pušynais, Nemuno upės ir Druskonio ežero pakrantėmis, senąja kurorto dvasia dvelkiančiais pastatais. Šalia melancholiško miesto vaizdo dera ir modernumo proveržis – čia siūloma itin įvairių pramogų. Taigi siūlome pakeliauti po Druskininkus pėsčiomis ar ratuotam dviračiu.

Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centras

Pažintį su Druskininkų miestu pradėkime nuo Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro (Darbo dienomis Gardino g. 3, savaitgaliais – M. K. Čiurlionio g. 65). Čia galėsime įsigyti įvairių lankstinukų, gauti pažintinės informacijos apie Druskininkus ir apylinkes. Centro darbuotojai mus informuos apie maitinimo ir apgyvendinimo paslaugas. Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centras veikia nuo 1995 m. rugpjūčio 9 d. Tai vienas pirmųjų turizmo informacijos centrų Lietuvoje. Ši įstaiga teikia turizmo paslaugas, informaciją turistams ir verslo paslaugas verslininkams, įmonėms. Konferencijų salių nuoma, seminarų organizavimas, 4 žvaigždučių kempingas – visa tai siūlo Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centras.

Daugiau informacijos: http://info.druskininkai.lt

Druskonio ežeras

Toliau keliaukime prie Druskonio ežero. Jo pakrantės – viena mėgstamiausių vietinių gyventojų ir miesto svečių poilsio vietų. Druskonio ežeras tyvuliuoja Druskininkų miesto centre. Gražiomis sutvarkytomis pakrantėmis ir skaidriu vandeniu viliojantis ežeras džiugina tiek miestiečius, tiek Druskininkų svečius. Įrengta 1,43 km ilgio krantinė, o pačiame ežere trykšta fontanas, vakare žaismingai keičiantis spalvas. Norint apžiūrėti fontaną iš arčiau, galima išsinuomoti vandens dviračius. Asfaltuotais takeliais galima apeiti aplink ežerą: nuo miesto muziejaus terasos su „Gimtadienio“ skulptūrėle (K. Jeroševaitė) iki kitoje balto tiltuko pusėje esančios tautodailės skulptūrų ekspozicijos Druskonio legendų tematika.

 Vila „Linksma“

Ežero pakrantėje stovi kurorto simboliu tapusi vila „Linksma“ (M. K. Čiurlionio g. 59), kurioje įsikūręs Druskininkų miesto muziejus. Šis puošnus ir reprezentatyvus pastatas yra tikras Druskonio ežero perlas, saugantis Druskininkų paslaptis. Muziejaus darbuotojai juokauja sakydami: „Miesto muziejuje nebuvai – Druskininkų nepažinai!“ Čia susipažinsime su įdomia šio kurorto istorija. Pažvelgsime į senovines nuotraukas, knygas, sužinosime, kaip anksčiau gyveno šio krašto gyventojai, galėsime dalyvauti edukacinėse programose. Juk smalsu sužinoti, kaip prieš kelis šimtmečius žmonės pramogaudavo, kaip gydydavo ligas, kuo Druskininkams svarbi druska, kurortą supantys pušynai, išgaunamas mineralinis vanduo, išgirsti būtų ir nebūtų istorijų.

Daugiau informacijos: www.druskininkumuziejus.lt

Vijūnėlės parkas

Tarp Druskonio ežero ir Vijūnėlės tvenkinio driekiasi Vijūnėlės parkas. Pavasarį parko lankytojus džiugina pražydę narcizai ir sakurų alėja. Šiame Druskininkų kampelyje įrengtos poilsio zonos, tad galima prisėsti ant suolelio ar pievelės ir pasidžiaugti saulės šiluma. Parką puošia įdomi skulptūra – du ragus surėmę avinai. Parko teritorijoje įrengti dviračių takai, tinklinio ir vaikų žaidimo aikštelės, paplūdimys, sukurtos poilsio erdvės.

Vilniaus alėja

Keliaukime į Vilniaus alėją. Tai pagrindinė Druskininkų pėsčiųjų gatvė, nusidriekusi prie Gydyklų parko. Čia išsidėstę svarbiausi miesto objektai: miesto muziejus, bažnyčia, Druskininkų savivaldybės pastatas, pramogų aikštė su renginių scena, Druskininkų gydykla, vandens parkas. Alėjoje gausu dekoratyvinių elementų: Vytauto Kašubos 1995 m. pastatytas paminklas Lietuvai, įdomios Jono ir Bernardo Arčikauskų bei kitų menininkų sukurtos skulptūros. Alėjoje ir Gydyklų parke įrengti suoleliai, tad galėsime prisėsti ir pailsėti.

Visą straipsnį rasite žurnale „Platumos. Žiema 2015-2016“ 14 p.

Written by 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *